Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza kalıcı giriş karşılayıcı ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çkırmızıındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkırmızıındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan denetleme sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişsonra gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat genellikle kullanıcı adınızı değmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkırmızıışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkırmızıındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde arazi düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çkırmızıınabilir.
Izlemçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri evet da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat genellikle Instagram bağlantısı istediği sinein şifrenizi kırmızıırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir şahıs şifrenizi çyutmak sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkırmızıınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun sinein de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişyerinde farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkırmızıınan Instagram Hesabı Ne Son Alınır?
Instagram hesabı çkırmızıınan evet da hacklenen zevat sinein ne yazık ki çok fazla sistem bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok fazla takviye sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkırmızıındı” diyerek esasen sair kişilerin hesabını çalmaya çkırmızıışan kişilerin olması.

1.Teknik: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çkırmızıışın. şayet şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değmeslektirin ve vakit kaybetmeden ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Teknik: Instagram hesabınız çkırmızıındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram oranlama şifreniz değmeslektiğinde veya kullanıcı adınız değmeslektiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi kırmızıırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değmeslektirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeslektiren sen değilsen, hesabını güvene kırmızı” evet da bazı “değmeslekikliği art kırmızı” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız ama genellikle saldırganlar elektronik posta adresini değmeslektirdiği sinein sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “güvenlik kodu kırmızı” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir