Meditasyon Ve Astroloji

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı uzay cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir uzay bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına taraf veren bir fasılaç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli uzay cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı şeşnda gestaltlır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri gibi şahsi detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında güzel adımları atmaları dâhilin tavsiyelerde bulunur ve minval gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun eden ayin burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak iz kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları oyun eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl zarfında ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir uzay haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına taraf veren bir disiplindir. Bugün de insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine cesim rağbet göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve tasarrufı dair belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle veladet haritası yorumlamak, kişilik analizi sahip olmak, aşk ve ilgi astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, mizaç astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en üs görevlerinden biridir. Kişinin veladet evveliyatına, saatine ve alegori bakarak hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesin bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı elan şu denli vukuf sahibi edinmek istiyorsanız, biraşırı terimle huzurlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin dâhilin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi dâhilin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet evveliyatına bakarak belirlenir ve biraşırı kişiye bakarak kişilik ve gelecekteki vakalar karşı vukuf verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Ekseri 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar dâhilin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Mevlit haritasında Ay’ın başüstüneğu burçtur. Ay ıtır, bir kişinin birey yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı gibi yaşyalnız şekline alamet paha.

Burç yorumlaması karşı çok şu denli vukuf sahibi edinmek dâhilin, astroloji terminolojisine aşina edinmek önemlidir.

Terim Fehvaı
Mevlit haritası Bir kişinin veladet çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit çabucak yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı vukuf verir.
Natal harita Mevlit anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki vakalar ve kişilik özellikleri ile müntesip ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir farklı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere alamet edebilir.
Retrolar Bir gezegenin tarafünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değkonuimlere alamet edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse de, güzel bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, istikbal tahmini ve elan katı çok bahis karşı vukuf ita dair nispeten değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir