Apartman Yönetimi İzmir

Bu kompozitşık kalıp ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, tıknaz konutların üzerine insanoğluın eskisi kadar bildirişim zarfında olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri bile bir araya erişince yaşanmış olan bu kargaşa ortamının düzene girmesi muhtevain binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik evetğundan bu el ile bile apartman muhtevain bir yönetici seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi muhtevain ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Seçim yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna demetlı ertelenmek önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra temelı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından varsa aile sahibi ve karşı sahipleri tarafından belirlenen kararları namına getirir,

· Apartmanın korunması, hizmetı, tamirı ve tedbirleri karşı tüm yetkilere sahiptir.

· Umumi el işlemleri, arılık ve hizmet işlemleri, asansör, kalorifer, cazibe, emniyet ve sigorta işlemlerinden sorumludur.

· Umumi olarak tüm hizmet, tamir, arılık ve diğer giderler muhtevain apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri muhtevain maddi payanda tuzakır.

· Eksiksiz gelir ve giderleri defterde cirim ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Profesyonel Apartman Yöneticisi girer.

Profesyonel Apartman Yöneticiliği Nedir?
Kombine dirim alanlarının artması ile temelı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Profesyonel Apartman Yöneticiliği bile bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanoğluın giderek yarışırken kendi işlemleri dışında başka bir işleme çağ ayıramamalarının önemli bir dert olması utanmaünden apartmanda yaşayan kişilerin çoklukla bu tür yöneticilik işlemleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması fakat mecburi olan bu durumu yapmaları çoklukla apartman yaşantısında sorunlara yolculuk açıyor. Bu problemleri haricen profesyonel kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda mesut fail bir durumdur. Kesme maliklerinin bu süreci emeksiz bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda kompetan kişilerden payanda tuzakıyorlar.

Apartman yönetimini haricen tarafsız ve kompetan zevat tarafından binalmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek temelı sorunları ortadan kaldırıyor. Daha ahenkli, otoriter ve elleme bir şekilde el sağlamlanmış oluyor. Bu profesyonel apartman yöneticiliği karşı sertifika programları bulunmaktadır. Yetişek tuzakınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da önemli bir ögönen taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir